ATLETYKA

GOLF

Borja Virto Astudillo

MEET THE ATHLETE

Borja urodził się w Hoszpanii w Pamplonie i zaczął grać w golfa w wieku sześciu lat. Gry nauczył go niepełnosprawny ojciec, który samotnie wychowywał syna. W 2009 Borja wygrał Amatorskie Mistrzostwa w golfie i w 2013 został profesjonalnym zawodnikiem.

Obecnie mieszka w Hiszpanii i przygotowuje się do zawodów. Jego idolem jest Hiszpan Sergio Garcia i Borja ma nadzieję że kiedyś osiągnie taki sam poziom gry jak on.

Ma zamiar wygrać European Tour i zostać jednym z 60 graczy, którzy wezmą udział w corocznych Mistrzostwach Świata DP w Dubaju. Descente będzie go wspierał na drodze kariery.

BIO

Borja grał w golfa na Uniwersytecie Iowa przez dwa lata. Grał w Turnieju Alps w 2014, gdzie udało mu się zwyciężyć dwa razy, zajął czwarte miejsce w Order of Merit. Zapewniło mu to miejsce w Challenge Tour na 2015 rok, zajął lokatę T-18 podczas European Tour Qualifying School (po wystartowaniu z drugiej pozycji) aby zdobyć kartę do European Tour w 2015. Wziął udział w dwóch turniejach w 2015 roku i wygrał Challenge Tour D+D Real Slovakia Challenge w lipcu oraz Foshan Open w październiku. W 2015 roku uzyskał trzecie miejsce w Challenge Tour i zdobył miejsce w European Tour na 2016 rok.

BACK TO INDEX